اشتراک دیدگاهها و تجربیات:

نام دانشجو: تارا نعیمی پور

رشته و مقطع تحصیلی: معماری، کارشناسی

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۶

 با عرض سلام و‌ خوش آمدگویی به دوستان عزیزم
تارا نعیمی پور هستم.دانش آموز دوره ی مقدماتی آکادمی دکتر مسعود ناصری
دوست داشتم از تجربه ی شرکت در این کلاس ها،با وجود این که نمی توانم حق مطلبم رو ادا کنم، بگویم.
شرکت در این کلاس ها دید من را به جهان اطرافم و خودم تغییر داد و متوجه شدم که جهان و پدیده های آن تنها  چیزی که من مشاهده گر آن هستم نیستند و بهتر است برای شناخت آن به علم،که بشر سالیان سال است برای تدوین و جلو برد آن زحمت کشیده،رجوع کنم.
ویاد گرفتم که در علم همیشه عدم قطعیت داریم در درستی همه ی دانسته هایمان.
در حالی که تحصیلات من در زمینه معماری است مطالب کلاس و‌نحوه ی آموزششان برایم بسیار شیرین،روان، قابل فهم،عمیق و پایه ای است و باعث ایجاد علاقه من به علم شیرین و‌عجیب‌ ریاضیات شده.
امیدوارم هرچه زودتر در کلاس های آکادمی شرکت کنیم‌و از این همه علم استفاده کنیم و یاد بگیریم
سپاس بی نهایت

 

نام دانشجو: منیره جوادی

رشته و مقطع تحصیلی: فیزیک، کارشناسی ارشد

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۲

سلام و درود
خیلی خوشحالم که پس از مدتی انتظار امکان بهره مندی از کلاس های درس استاد ناصری عزیز بار دیگر فراهم شده و میتونم بگم اشتیاق و هیجانم کم از حدود ۱۵ سال پیش که اولین آشنایی من با استاد به واسطه کتاب کم نظیر «یک» ایشان بود نیست، کتابی که در آن سال ها پنجره تازه و شگفت انگیزی را به رویم گشود و جهان بینی زیباتر و کامل تری را برایم رقم زد،
در مورد آکادمی ناصری فقط میتونم بگم فرصتی است طلایی و مغتنم که توسط انسانی عاشق و دانشمند فراهم شده و همه ما رو در اون سهیم کرده اند و از همه کسانی که به دنبال درک و لذت بردن از قوانین و زیبایی های جهان هستی و نگاهی تازه و متفاوت به آفرینش، انسان و زندگی از منظر علم هستند دعوت میکنم حال خوب حضور در این کلاس ها رو از دست ندید.
دلا نزد کسی بنشین که او از دل خبر دارد
به زیر آن درختی رو که او گل های تر دارد
در این بازار عطاران مرو هر سو چو بیکاران
به دکان کسی بنشین که در دکان شکر دارد.

 

نام دانشجو: امین اعلمی نیا

رشته و مقطع تحصیلی: مهندسی مکانیک، دکتری تخصصی .Ph.D

عضو هیات علمی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان(تبریز)

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۲

با سلام و احترام،
خوش وقتم که بعرض برسانم که بزرگترین و زیباترین حسی که در زندگی با آن مواجه شدم آشنایی بعنوان دانشجو با استاد عزیز و بزرگوار جناب آقای دکتر مسعود ناصری در دوره کارشناسی مهندسی مکانیک در دانشکده فنی دانشگاه ارومیه سالهای ۱۳۷۶ و ۱۳۷۷ در دروس مکانیک سیالات ۱٫۲ و توربوماشینها بود. در این کلاسها افتخار شاگردی استاد بزرگوار نصیب بنده شده بود. البته آشنایی با کتابهای بی نظیر "صفر" و "یک" دکتر ناصری و خواندن آن دریچه ای تازه و شگفت انگیزی را به رویم گشود و جهان بینی زیبا و پر معنایی را در ذهنم خلق کرد. واقعاً دید اینجانب نسبت به جهان بعد از عضویت در آکادمی دکتر مسعود ناصری و استفاده از کلاسها و اطلاعات بسیار مفید آکادمی دچار تغییرات مثبت فراوانی شده است. بخصوص مطالب تئوری آشوب، کوآنتوم، نسبیت و ریاضی رویش و بیولوژی پدیدآیی که جای خود دارد.
آکادمی دکتر ناصرییکی از بی نظیرترین آکادمیهای علمی است که توسط استاد دانشمند و فیلسوف جناب دکتر مسعود ناصری با هدف شکوفایی تمامی تفکرات و همفکریهای هدفمند و مثبت و بخصوص با هدف بسیار ارزشمند شناخت بسیار دقیق و زیبا از جهان آفرینش ایجاد شده است. قطعا حضور شما دوستان و همکاران عزیز در این کلاس ها نه تنها موجب دگرگونی بسیار عمیق درک شما از جهان هستی و قوانین حاکم بر آن خواهد شد بلکه بیشتر و بیشتر از قبل شما را به شناختی دقیق نزدیک می کند.
در آخر سخن کوتاه نموده و چند بیت زیبا از شاعر بزرگ مولانای عارف و فیلسوف تقدیم شما دوستان و همکاران عزیز می نمایم:
من غلام قمرم غیر قمر هیچ مگو
پیش من جز سخن شمع و شکر هیچ مگو
🍂🍂
سخن رنج مگو جز سخن گنج مگو
ور از این بی‌خبری رنج مبر هیچ مگو
🍂🍂
من به گوش تو سخن‌های نهان خواهم گفت
سر بجنبان که بلی جز که به سر هیچ مگو
🍂🍂
قمری جان صفتی در ره دل پیدا شد
در ره دل چه لطیف است سفر هیچ مگو

 

نام دانشجو: سعید گراوندی (زاحل)

رشته و مقطع تحصیلی: مهندس تکنولوژی برق قدرت، نویسنده کتب علمی عامه‌فهم

تاریخ ورود به آکادمی: ۱۳۹۲

با سلام و احترام
اولین آشنای‌ام با جناب دکتر ناصری از طریق کتاب‌های ایشان حدود ۱۰ سال پیش بود. تفاوت اندیشه و شخصیتی استاد ناصری با دیگر دانشمندان را از مقدمه‌ی کتاب "یک" درک کردم؛ آنجا که عُرفا را فیزیکدان و فیزیکدان‌ها را عارف معرفی کرده بود. زیبایی و ژرفای کتاب‌ها بماند که هنوز هم جز پرفروش‌ترین‌ها ست.
شکر خدا سال ۹۲ که آکادمی استاد تاسیس شد سعادت آن نصیبم شد که در آکادمی شرکت کنم و سال‌ها از اندیشه‌ای بی‌نظیر استفاده کنم-کاملا رایگان.
حقیقتا در آکادمی استاد  بود که توانستم معنا و مفهوم علوم پایه را به خوبی درک کنم؛ درواقع حاصل عمرم همان ایام بود که استاد را هر هفته در اینترنت می‌دیدم.
به قول حضرت مولانا
پیر باشد نردبان آسمان
تیر پرّان از چه گردد از کمان

 

نام دانشجو: سهيل سودمند

- عضوافتخارى دپارتمان ارتوپدى، روماتولوژى و علوم عضلانى اسكلتى دانشگاه آكسفورد NDORMS

- فوق دكتراى مهندسى پزشكى در طراحى بيوراكتور از دانشگاه آكسفورد

- فوق دكتراى طراحى حسگرهاى اينترنت اشيا از دانشگاه نيوكاسل

- فوق دكتراى مخابرات در طراحى گيرنده فرستنده هاى نسل پنجم 5G از دانشگاه بريستول.

با درود و آرزوى اوقاتى خوش براى همه ى عزيزان،
سابقه ى ارادت و رفاقتم به عنوان شاگرد استاد ارجمند جناب دكتر ناصرى به بيش از بيست سال مى رسد و البته گفتن از لطفى كه از ايشان ديده ام و بيان آنچه از ايشان آموخته ام فراتر از گنجايش اين نوشته. اما در مورد آكادمى، به نظرم استاد گرامى بى اغراق عاشق آنچه مى آموزند هستند و اين ريشه در درك بسيار عميق و نادر ايشان از دنياى گسترده ى فيزيك نظرى، رياضيات، بيولوژى و علوم بينابينى دارد. دانشجوى كلاسهاى آكادمى خود را جزئى از فرايند آموزش يافته و كلاس درس تبديل به سفرى منحصر به فرد و اشراقى در ساحت علم ميگردد. به شخصه وجود يگانه ى ايشان را مغتنم و بهره مند از عطيه اى الهى ميدانم و از اينكه شاگرد ايشان بودم و هستم خوشحالم.
بهترينها را براى همگان آرزومندم،
سهيل

 

 نام دانشجو: فائزه ملکی نژاد

رشته و مقطع تحصیلی: آمار، کارشناسی

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۴

باسلام

تجربه حضور بنده در آکادمی بر میگرده به کلاسهای تئوری آشوب وجبر خطی که از سال ۹۴ افتخار عضویت در آکادمی رو داشتم.
حضور در آکادمی دیدگاه ونگرش گذشته ام رو تا حد زیادی تحت تاثیر قرار داد
اینکه چقدر همه چیز هایی که ساده از کنارش رد میشیم ممکنه نظم داشته باشه
و دیگه دنبال قرار وثبات از طریق ثابت نگه داشتن نظم موجود وکنترل شرایط نیستم
و حتی گاهی از آشوب پیش آمده استقبال میکنم و مثل قبل مقاومت در برابر بهم ریختن شرایط ندارم چون میدونم بعد از آشوب، نظم درباره به سیستم برمیگرده
وقتی متوجه شدم چقدر جایگاه و پایگاه ما در جهان اطراف متغییره با تعصب کمتری حرکت میکنم.
میدونم اونچه هستم با اونچه بودم بعد از آشنایی با آکادمی خیلی تفاوت داره و شور وشوق وصف نشدنی در پیگیری مطالب باتوجه به بیان ساده وشیرین جناب دکتر در من ایجاد شده.
در پایان از حضور اثر گذار استاد وهمراهی تیم حمایت گر ایشون قدردانی میکنم واز خالق نور وآگاهی برای فراهم نمودن اسباب این آشنایی شاکرم.

 

 نام دانشجو: رضا ساکی

رشته و مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

تاریخ ورود به اکادمی: 1395

با سلام و احترام خدمت استاد عزیز
آشنایی من با اکادمی دکتر ناصری بزرگوار از زمان خواندن کتاب صفر اغاز شد آن وقت علاقه شدیدی به منابع ایشان پیدا کردم و موقعی که دنبال کتاب یک بودم، با اکادمی استاد عزیز اشنا شدم و بعد از گذراندن درس های مربوط به نسبیت، کوانتوم و آشوب انگار دنیایی تازه بر روی من گشوده شده بود و دیدگاه من را نسبت به جهان تغییر داد. روش درس دادن آقای دکتر ناصری بسیار شیرین و جذاب می باشد بطوری که علاقه  شدیدی در وجود من نسبت به اکادمی پدید آمد. بی صبرانه منتظر کلاس های ایشان بودم و خواهم بود و از زحمات فراوان شما استاد گرامی بینهایت سپاس گزارم. خوشحال هستم که من عضو این اکادمی هستم و خواهم بود.

 

 نام دانشجو: مجتبی نجفی

رشته و مقطع تحصیلی: دانشجوی دکتری کامپیوتر گرایش بیوانفورماتیک دانشگاه سن پترزبورگ.

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۵

با درود فروان خدمت استاد گرانقدر جناب اقای دکتر ناصری
اشنایی بنده با اکادمی برمیگرده به سال های ۹۵-۹۶ وقتی که دنبال یادگیری فیزیک کوانتوم بودم و تقریبا اکثر منابع به زبان روسی، انگلیسی و فارسی رو مطالعه کردم ولی تنها کسی که میتونه مفاهیم بسیار پیچیده رو در قالب یک داستان جذاب و مسحور کننده بیان کنه جناب اقای دکتر ناصری هست به قول نیلز بوهر که میگفت هر کسی ادعا کنه فیزیک کوانتوم رو فهمیده در واقع اون رو نفهمیده و باید در جواب ایشون باید بگم که هنوز کلاس های دکتر ناصری رو شرکت نکردن که نظرشون رو عوض کنند.
یکی از بزرگترین شانس های زندگیم اشنایی با اکادمی ناصری بود و هست و شیوه تدریس استاد تنها روش ممکن برای  یادگیری مطالب اکادمی هست و بینظیره.
ارزوی طول عمر و سلامتی برای استاد دارم و امیدوارم سال های سال سایه استاد بالا سر علم باشه.

 

 نام دانشجو: شاهو عباسیان

رشته و مقطع تحصیلی: مهندسی مکانیک طراحی کاربردی، کارشناسی ارشد

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۲

سال ۹۲ پس از خواندن کتاب یک و صفر دکتر ناصری در جستجوی کتابهای بیشتر از ایشان در اینترنت با آکادمی آشنا شدم و بلافاصله در دوره های مقدماتی ثبت نام کردم.
خواندن این دو کتاب چنان انسجامی( که یکی از اهداف آکادمی می باشد) به اطلاعات جسته گریخته بنده داد که هر هفته برای کلاس های جدید لحظه شماری می‌کردم.
به زودی متوجه شدم که به قول استاد بعد از فراگیری آنچه پیشینیان برای ما به جا گذاشتن می توانیم جای پای جدیدی به جا بگذاریم.
در آکادمی بر خلاف کلاس های آموزشی دیگر ابتدا یاد می گیریم که چیزی که ما از آن آگاهی داریم چگونه به دست ما رسیده بنابراین خود همین دانستن راهنمای آینده ما هم میشود.
و اما فکر میکنم مهمترین ، دقیق ترین و زیباترین توصیف از جهان ظاهرا نامتناهی ، در قالب مندلبروت ست و دنیای اعداد به اصطلاح موهومی و یا Z بیان شده است.
چیزی که میتواند ما رو به یونیفیکیشن یا تئوری همه چیز بسیار نزدیک کند و این اطمینان رو به ما بدهد که تئوری تکان دهنده جدید در فیزیک یا ریاضی از دل همین آکادمی پدید می آید که اتفاقا تئوری زیبایی هم خواهد بود.
امید به اینکه روزی به این موفقیت دست پیدا کنیم.

 

 نام دانشجو: پرشنگ امیری

رشته و مقطع تحصیلی: فیزیک، کارشناسی

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۲

با عرض سلام و وقت به خیر
اینجانب در سال ۹۲ پس از مطالعه کتابهای صفر و یک دکتر ناصری ،  با سایت آکادمی ناصری آشنا شدم .
با اینکه من خودم در رشته فیزیک تحصیل کرده بودم اما از دانش خودم در این رشته رضایت کافی نداشتم،  پس از شرکت در کلاسهای آکادمی و مشاهده ی ویدیوهای ایشان ازشیوه متفاوت تدریس جناب دکتر ناصری واقعا به وجد و شعف وصف ناپذیری رسیدم و لذت واقعی یادگیری مباحث فیزیک و ریاضی را با تمام وجود چشیدم.
گفتنی ست یکی از نقاط عطف و تفاوت تدریس ایشان این است که مطالب را به صورت تاریخچه ای و آنچه که واقعا در زمان آن دانشمندان روی داده است بیان می کنند ( و همچنین همزمان مختصری از زندگینامه جذاب خود آنها را نیز بیان می کنند) که این مورد، علاوه بر اینکه بر جذابیت کلاس می افزاید، این حس را به شنونده منتقل می کند که انگار همزمان با آن دانشمندان در حال کشف قوانین و فرمولهای حاکم بر جهان است و درک مطالب بسیار ساده تر و دلنشین تر می شود، علاوه بر این جناب دکتر در هر جلسه سورپرایزی برای شاگردانشان دارند و از بین مباحث جالب ریاضی و فیزیک ناگهان اکتشافی صورت می گیره که گاه چنان هیجان زده شده ایم که خواب از سرمان پریده!
به جرات می تونم بگم که آکادمی ناصری یک مکان عالی برای یادگیری علوم فیزیک، ریاضی و بیولوژی برای علاقه مندان است .
سخن کوتاه ...
(طی این مرحله بی همرهی خضر مکن
ظلمات است بترس از خطر گمراهی)
من به نوبه ی خودم از استاد گرامی جناب دکتر مسعود ناصری به خاطر این کار ارزشمند و فرصت گرانبها که حاصل سالها زحمت و تلاش شخصی خودشان است و برای یادگیری در اختیار هموطنانشان گذاشته اند نهایت سپاس و قدردانی را دارم.
شاد و سلامت و زنده باشید🌺

 

 نام دانشجو: ابراهیم صفریان

رشته و مقطع تحصیلی: فوق دکترای مهندسی مکانیک (ترمودینامیک) در زمینه توربوشارژرها، دانشگاه آتاتورک ترکیه

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۲

منده سیغار ایکی جهان، من بو جهانا سیغمازام
گوهر لامکان منم، کاون و مکانه سیغمازام
همیشه فکر می کردم عرفان را نمی توان در فرمت ریاضی و فیزیک بیان کرد ولی با مطالعه کتابهای"یک" و "صفر" و شرکت در کلاسهای آکادمی متوجه شدم که اصلا ابزار ریاضی، زبان فیزیک و عرفان نظری است و درک این مفهوم برایم واقعا لذت بخش بود و نگرش مرا به زندگی، علم، طبیعت و هستی به طور اساسی دگرگون کرد که این را مدیون استاد عزیز و آکادمی ناصری هستم. اینکه بتوان اشعار و مفاهیم عرفانی را در قالب تئوری کوانتوم، تئوری آشوب، مدل داناکی و ریاضی پدید آیی بیان کرد واقعا شاهکار است و از طرفی بتوان عرفان را در قالب علم و به زبان ریاضی بیان کرد، تولد علوم جدیدی چون بیولوژی نوین، فیزیک و فلسفه نوین و ... و نهایتا باعث ریشه کن شدن خرافات می شود و این بسیار زیباست. به امید آن روز...
ماحصل تلاش بشریت که در قالب تئوری های بنیادین خلاصه گردیده است در آکادمی ناصری جمع بندی می شود و حلقه های مفقوده این تئوری ها در آکادمی به مانند پازلی در حال تکمیل شدن می باشند و همه اینها مدیون تلاشهای بی وقفه دکتر ناصری و همراهان ایشان در آکادمی می باشد که عمر و زندگی خود را در این راه وقف کرده اند که همیشه منت دارشان هستیم و امیدوارم ما نیز به عنوان عضو کوچکی از آکادمی در انجام این وظیفه خطیر، سهیم باشیم.
شروع مجدد این دوره ها فرصتی طلایی است برای جویندگان حقیقت.
بی صبرانه منتظر شروع کلاسها هستیم.
من ندیدم بیدی، سایه اش را بفروشد به زمین
رایگان می بخشد، نارون شاخه خود را به کلاغ

 

 نام دانشجو: مریم اکابریان

رشته و مقطع تحصیلی: فیزیک، دکترا

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۲

حضور در آکادمی ناصری بدون شک برای من یکی از بهترین اتفاقات زندگیم بوده،چرا که آشنایی با آکادمی و حضور در دوره ها بر تمام جنبه های زندگی من تاثیر به سزایی داشته. با حضور در آکادمی بیش از قبل از فیزیک و ریاضیات لذت میبردم و این عشق و علاقه با حضور مستمر در کنار استاد عزیزم عمیق تر شده. دیدی که دکتر ناصری نسبت به شناخت پدیده ها و جهان بینی دارند بسیار متفاوت است و مطالب به شیوه کاملا ملموس و قابل درک از سطوح مقدماتی تا پیشرفته ارائه میشن. دکتر این توانایی منحصر به فرد را دارا هستند که پیچیده ترین مطالب رو به ساده ترین شکل ممکن بیان کنن که این مهارت موجب درک عمیق تر و پایه ای تری از مسائل را برای دانشجویان فراهم می‌آورد و بعد از آن کم کم مطلب رو تعمیم می‌دهند. یکی از مشکلات دانشجویان دقیقا همین است که هرگز اصل مطلب را درک نکردند و فقط وارد یک سری محاسبات میشن که هیچ درک عمیقی از اون پیدا نکردن. مطمئن هستم خیلی از دوستان در دانشگاه ها چنین تجربه ای داشته اند. من همواره به دنبال درک عمیق تری بودم و بعد از  خواندن کتاب دکتر ناصری و آگاهی از بینش خاص ایشون در نهایت با آکادمی ناصری آشنا شدم. ‌دکتر ناصری یکی از موثرترین انسان های زندگی من است و هموراه خدا رو شاکرم که در این مسیر زیبا قرار گرفتم.
بی صبرانه منتظر شروع دورهای جدید کلاس ها در آکادمی هستم.

 

 نام دانشجو: نیلوفر محسنی

رشته و مقطع تحصیلی: مهندسی هسته ای، دکترا

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۲

 با سلام
با خواندن دو کتاب صفر و یک با آکادمی ناصری آشنا شدم و به آکادمی پیوستم. علاقه به فیزیک و درک مفاهیم پیچیده نسبیت و فیزیک کوانتومی من را به آکادمی جذب کرد. شیوه تدریس منحصر به‌فرد آقای دکتر ناصری من را تشویق کرد که سایر مباحث را دنبال کنم. «کل‌نگری» در شاخه‌های مختلف علوم، از ویژگی‌های برجسته این کلاس‌ها است. با اشتیاق منتظر آغاز دوباره کلاس‌ها هستم و برای آقای دکتر ناصری و همکاران ایشان در آکادمی طول عمر و سلامتی آرزو می‌کنم.

 

 نام دانشجو: مصطفی ایجوی

رشته و مقطع تحصیلی: فیزیک، دکترا

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۹

سلام و ادب
باعث افتخار بنده هست که دانشجوی دکتر ناصری در دانشگاه امیرکبیر بودم.
ایشان نه تنها علم و آموزش تاثیر گذار و موثری دارند بلکه بواسطه روح بزرگوارشون انگیزه بسیاری به بنده در پژوهش و تحصیل به علم دادند بطوری که دستاوردهای علمی خود را مدیون ایشان میدانم.
یادمه کلاس های ایشان همواره شلوغ بود و حتی جای نشستن هم نبود در صورتی که دانشجویان اصلی ایشان به ۱۵ نفر نمیرسیدیم اما بدلیل حضور بقیه دانشجویان از دانشگاه های تهران و شریف و همچنین دانشگاه خودمون باعث میشد بعضی افراد ایستاده کلاس را دنبال نمایند. واقعا این مطلب کیفیت بالای کلاسهای ایشان را نشان میداد که افراد را از دانشگاه های دیگر با شرایط سخت به این کلاس ها میکشاند.
متاسفانه حضور ایشان در ایران آنقدری نبود که از حضور فیریکی ایشان بیشتر بهرمند شویم.
بنده هنوز جزوات دکتر را دارم و تمام مباحث را با اینکه زمان بسیاری گذشته یادم است.

 

 نام دانشجو: علیرضا امیدی

رشته و مقطع تحصیلی: فیزیک صنعتی شریف، دکترا

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۵

ضمن عرض سلام و ادب.
به جرات میتوان گفت که پس از سالها کسب دانش در دانشکده های فیزیک ایران، تنها جایی که توانست دیدگاه من را نسبت به جهان هستی تغییر دهد و چارچوب جدیدی را در ذهن حقیر ایجاد نماید، افتخار حضور در کلاسهای اکادمی دکتر ناصری بود. قرار بود در دوره دکتری دانشگاه امیرکبیر افتخار شاگردی ایشان را داشته باشم که متاسفانه میسر نشد. اگر زمانی جناب استاد، دنبال شاگردی برای تحقیقات خود باشند، حقیر با اشتیاق و با افتخار به محضر ایشان خواهم شتافت. کتاب های صفر و یک ایشان به جرات در زمره زیباترین شاهکارهای علمی هستند که تلفیقی زیبا از عرفان و فیزیک را در معرض دید خواننده قرار می دهد. روش تدریس ایشان با یک مقدمه تاریخی و به صورتی ساده و روان آعاز می شود که حتی افرادی که تخصصی در فیزیک ندارند، هم می توانند از کلاسهای ایشان  بهره ببرند. برای حقیر که از نزدیک افتخار آشنایی با ایشان را دارم باید عرض کنم که از لحاظ اخلاق و سلوک معنوی به جرات میتوان جناب دکتر ناصری را در زمره نوادر دانست. انشاالله که ایشان همیشه سلامت باشند و همچنان ذهن رنجور اهالی علم را با دیدگاههای بکر و زیبای خود طراوتی تازه ببخشند.

 

 نام دانشجو: فرخ مبادرثانی

رشته و مقطع تحصیلی: مهندسی مکانیک، دکترا؛ عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی ارومیه

سلام و عرض ادب،
بلاشک اسرار آمیزترین شگفتی آفرینش، موجودی است بنام انسان با مشخصه های گاهی متضاد مانند طمع، حسادت، مهربانی، تخیل و صد البته تفکر. ویژگی اخیر موجب می شود که این موجود عجیب، انسان، خلاقانه و بلند پروازانه به دنبال کشف ماهیت پدیده هایی که نمی بیند و در اختیار گرفتن قدرت هایی که می بیند برخیزد. از زمانی که استاد بزرگوار، آقای دکتر ناصری را از طریق مقالات، کتب و رساله های ایشان شناخته ام، تجسم انسانی خلاق، با پشتکار و عمیقا متفکر برای من ترسیم می شود که با لجاجتی دوست داشتنی به دنبال کشف رابطه ی جامع آفرینش است. به خاطر وجودتان و همتتان سپاسگزارم.

 

 نام دانشجو: سید علیرضا عظیمی

رشته و مقطع تحصیلی: پزشک عمومی

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۲

خاطرم هست چندین سال پیش،لابلای قفسه‌های کتابفروشی میچرخیدم،میان کتابها چشمم خورد به کتابی که اسم عجیبی داشت: "صفر".خریدمش و تا صبح تمامش را خواندم و بعد هم کتاب "یک". شدند کتابهای محبوب من که گاهی به زور!!! به همکاران هدیه میدهم تا شاید بخوانند و دردشان بیاید😊.
مدتی بعد عضو آکادمی دکتر ناصری شدم و هم زمان دوره اول کلاسهای عمومی آکادمی نیز شروع شد.از آشوب و نسبیت و کوانتوم چیزکهایی شنیده بودم، ولی درس که شروع شد، فهمیدم تا حالا هیچ نمیدانسته‌ام. پله پله آمدم بالاتر، و هر چه کلاسها جلوتر میرفت، من متحیرتر میشدم.
سهم من از درسهای استاد ناصری، "حیرت" است و برای من همین بس است. بعضی عجایبی که در آکادمی یاد گرفتم، نمی‌گذاشت شبش بخوابم،فکر اینکه مگر میشود که اینجوری باشد؟و زمان چیست و چگونه در مکان تنیده شده؟ناظر کیست؟و اگر نباشد؟
بعد از کلاسهای آکادمی، من دیگر آن آدم قبلی نشدم. آخر نیم‌نگاهی به پشت پرده غیب انداخته بودم و دیگر نمیشد خودم رو به نفهمی بزنم. مگر میشود، در برابر عظمت،زیبایی و رازآلودگی جهان،که لابلای فرمولهای ریاضی و با بیان شیوای استاد،بر ما جلوه میکند، و گاه انسان را به مرز "کلاپس درونی"میبرد،آرامش داشت؟
روش خاص استاد جناب دکتر ناصری،تدریس پایه‌ای و بدون پیش‌فرضهای قبلی، بیان پیشینه تاریخ علمی، پرهیز از جزئی‌نگری و تلاش مضاعف استاد برای جا انداختن مطلب،کلاسهای آکادمی را در بالاترین سطح قرار داده، و باعث افتخار بنده است که بتوانم در ادامه این کلاسها نیز،درکنار دیگر دوستان باشم

 

نام دانشجو: امین رحمانیان

رشته و مقطع تحصیلی: فیزیک، کارشناسی ارشد

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۲

با سلام
خدمت استاد عزیز و گران قدر جناب آقای دکتر ناصری و همه همراهان و دانشجویان آکادمی
اینجانب افتخار همراهی در آکادمی دکتر ناصری را از سال ۹۲ دارم و راه آشنایی بنده با دکتر از طریق کتاب های به واقع جذاب و به شدت آموزنده و امیدبخش ایشان بود.
آقای دکتر ناصری چنان قدرتی در بیان و انتقال مفاهیم علوم نظری به صورت کاملا ساده و دل نشین دارند، که بی تردید هر جوینده دانشی با هر سطح تحصیل و استعدادی، جذب تدریس ایشان شده و به راحتی نمیتواند آکادمی را از زندگی خود کنار بگذارد.
روزهای ابتدایی شروع به کار آکادمی، اینجانب چنان شیفته تدریس استاد شدم که تمام تلاش خودم را جهت آشنایی دوستان خودم با آکادمی کردم. از نظر من کلاس های تئوری آشوب یکی از جذاب ترین کلاس های ایشان است که به همه دوستان توصیه میکنم به هیچ وجه از دست ندهند.
البته خاطرم هست که در آن زمان پیشنهاداتی هم برای گسترش و اثرگذاری بیشتر آکادمی ارائه کردیم.
از صمیم قلب آرزوی سلامتی برای استاد و موفقیت و پیشرفت بیشتر را برای آکادمی دارم.
آکادمی ناصری جایی ست که علم را با زبان هنر و با چاشنی خلاقیت و احساس خواهید آموخت.
با تقدیم احترام

 

نام دانشجو: محسن پورقاسمیان

رشته و مقطع تحصیلی: مهندسی مکانیک، کارشناسی

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۳

بنام خدا.
من محسن پورقاسمیان از شهرستان نجف آباد 47 ساله و دارای تحصیلات مهندسی مکانیک از دانشگاه شهید چمران اهواز و سابقه اشتغال در مراکز فنی متفاوت و متنوع صنعتی. خالق را شاکرم که در پی جستجوی نظمی که در بی نظمی اظهار میشد به منابع مختلف سر زدم و نهایتا با جناب دکتر ناصری و سایت ایشان آشنا شدم.
چند سالی است که در محضر ایشان تلمذ میکنم. لذت بخش ترین لحظات آموختن را با ایشان گذرانده ام، پیچیده ترین مباحث را به زبانی ساده و شیوا بیان می‌کنند، ایشان وقت و هزینه بسیاری را صرف کرده اند و یادگاریی بس گرانبها و نامی نیک از خود در تاریخ علم گذاشته اند.
تحلیل سیستم‌های دینامیکی غیر خطی آنقدر شیرین و لذت بخش و واقع نمایانده بود که بسیاری از مسائل روزمره را برای من قابل توصیف می‌کرد هر چند بصورت کلی.
من بی‌صبرانه منتظر آغاز کلاسهای آشوب و تحلیل سیستم‌های آشوبناک هستم بخصوص سیستم‌های دیسکریت که فکر نمی‌کنم سیستمی دینامیکی وجود داشته باشد که نتوان در این غالب توصیف کرد. همه سیستم‌های دینامیکی در زمان تغییر می‌کنند و در زمانهای دیسکریت می‌توان مقدار تغییرات آن را اندازه گرفت. حال من مشتاق، معجول، و کم صبرم که به مرحله تحلیل آن مباحث برسم که البته مختص جناب دکتر ناصری میباشد.
برای ایشان آرزوی سلامتی و بهروزی میکنم و ایکاش بتوانم گوشه ای از زحمات بی دریغ ایشان را در حد توان جبران نمایم، زحماتی که شبانه روز متحمل شده اند و بس هزینه هایی  که صرف کردند که قطعا قابل جبران نیست. دعای خیر همه دانشجویان و بنده همواره همراه ایشان خواهد بود.

 

نام دانشجو: الهه بابایی

رشته و مقطع تحصیلی: لیسانس کامپیوتر، فوق لیسانس فلسفه علم،پژوهشگر

سال ورود به آکادمی: بدو تاسیس و پیش از آن

 

می گفت فرمول عشق رو توی دستاش داره
می گفت می تونه یه کاری کنه تا همه عاشق هم بشن...
من؟
من همه ی حرف هاشو باور کردم
درست مثل معصومیت کودکی هایم
همه ی
همه ی حرف هاشو باور کردم
...
بعدها فرمول عشق رو بهم هدیه داد:
گفت اون لحظه ایه که مادر فرزندش رو در آغوش می گیره

حالا دیگه معما حل شده بود...

 

نام دانشجو: سعید مومنی

رشته و مقطع تحصیلی: مهندسی کشاورزی، کارشناسی

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۲

با سلام و احترام خدمت دکتر ناصری عزیز و دوستان آکادمی؛
افلاطون بر سر در آکادمی‌اش نوشته بود:
"هر کس هندسه نمی‌داند، وارد نشود."
به نظرم بر سر در آکادمی خود بنویسیم:
"هر کس عشق را نمی‌فهمد، وارد نشود."
و منظورمان عشق به خدا، طبیعت و درک زیبایی‌های آن باشد.
مرده بدم زنده شدم، گریه بدم خنده شدم
دولت عشق آمد و من دولت پاینده شدم
دیده سیر است مرا، جان دلیر است مرا
زهره شیر است مرا، زهره تابنده شدم
گفت که با بال و پری، من پر و بالت ندهم
در هوس بال و پرش، بی‌پر و پرکنده شدم
آکادمی ناصری موجود عجیبی است؛ مانند هیپوگریف داستان هری پاتر یا سیمرغ (سی مرغ) عطار. ملقمه‌ای هماهنگ است از چیزهای متفاوت در تنی واحد. و ما نیز دنبال همین هستیم.
فرمولی واحد برای ملقمه شلوغ و بزرگی مانند گیتی.
و در این میان عشق، راهنما و برج فانوس ما در این تاریکی است. و استاد مظهر عشق است.
راه درازی را به پیش آمده‌ایم و راه درازتری باقی مانده است. با همت همه دوستان و با راهبری دکتر ناصری عزیز پیش می‌رویم. سختی‌های راه را تحمل می‌کنیم و از دلتنگی‌ها گلایه نمی‌کنیم. ما بر روی شانه‌های غول‌ها ایستاده‌ایم و افق روشن‌تری پیش روی ماست.
دکتر ناصری با ما بسان فرزندان خود سخن میگوید، دلسوزی و نصیحت میکند، به ما عشق می‌ورزد و از ما نیز می‌خواهد که عشق بورزیم....
دکتر ناصری عزیز دوستت داریم و برایت آرزوی سلامتی می‌کنیم.
و توفیق از خداست.

 

 نام دانشجو: امیر محمد نوروزی

رشته و مقطع تحصیلی: مدیریت، کارشناسی ارشد

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۵

تجربه ای لذت بخش
یادم می آید که وقتی نوجوان بودم ، عاشق سریالی به نام "ساعت برنارد " بودم. در این سریال ، برنارد، شخصیت اصلی داستان ، ساعتی داشت که با فعال کردن آن زمان می ایستاد و او می توانست هر کاری دوست داشت انجام دهد.
آکادمی ناصری برای من به مثابه ساعت برنارد بود. هر بار که پای آموزش های دکتر ناصری عزیز می نشستم احساس می کردم که زمان برای من ایستاده است وغرق در لذت یادگیری میشدم. من حدودا دو یا سه سال پیش بود که برای اولین بار در این آکادمی عضو شدم. لحظاتی که در این آکادمی گذراندم قابل وصف نیست.
لذت دانستن شاید کوچک ترین لذتی بود که در میان انبوه تجارب خوشایندی که در آکادمی داشتم، تجربه میکردم.
وقتی دکتر ناصری عزیز روابط سخت و پیچیده ریاضی و مفاهیم غیر قابل درک فیزیک را به مفاهیم شیرین و روابطی معنابخش تبدیل کردند، حسرت خوردم. حسرت از این که ای کاش استادی در دانشگاه یا معلمی در مدرسه بود که چنین زیبا روابطی که تا دیروز حسی به آنها نداشتیم را تشریح می کردند در چنین لحظاتی بود که با خود می اندیشیدم چقدر نگاهم و وسعت دیدم به جهان تغییر کرده است.
دانشجویان عزیز آکادمی ناصری، بابت انتخاب این جامعه علمی به شما تبریک می گویم. یقین دارم که مانند من تجربه لذت بخشی را در آکادمی خواهید گذراند.
با احترام و افتخار
امیر محمد نوروزی
دانشجوی آکادمی ناصری

  

نام دانشجو : میلاد اسلامی

رشته و مقطع تحصیلی : مهندسی عمران - کارشناسی ارشد سازه

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۲

سلام و عرض ادب
دوران نوجوانی به دنبال فرمول و جوابی برای سوالاتی که ذهنم را مشغول می کرد، بودم. برای مثال چرا تعادل در طبیعت با قوانین نیوتن پاسخگو نیست. عمل و عکس العمل در بعضی جاها کار نمی کند، چرا بچه ای در فقر و با بیماری ایدز در آفریقا به دنیا می آید و همین طور سوالاتی فلسفی در مورد خلق جهان. هرچه کتاب های فلسفی می خواندم بیشتر گیج می شدم. زمانیکه با آکادمی ناصری آشنا شدم از همان روز های اول انگار که مرا با میخ به صندلی چسبانده باشند در تمامی کلاس های آکادمی شرکت کردم و با طی کردن هر جلسه بخشی از سوالات ذهنم پاسخ داده شد. در پوست خود نمی گنجیدم و از فرط شادی مست شده بودم و شب ها از هیجان خوابم نمی برد.
دکتر ناصری عزیز ذهن مرا پرسشگر کرد و با توجه به اینکه رشته دانشگاهی بنده عمران هست تقریبا روزی نیست که در زمینه بیولوژی، فیزیک، و ریاضی مطالعه نداشته باشم. رضایت درونی ام و میل به زندگی ام بسیار زیاد شده است. انگار این کلاس ها مثل دارویی بر من عمل کرده و سلامتی ام بیشتر شده. امیدوارم بتوانم در آکادمی موثر باشم و از همگی دوستانی که در آکادمی هستند قدردانم.
دکتر ناصری عزیز دوستت دارم و آرزوی سلامتی برایت دارم و قدرانی زیادی ازت دارم که در کلام قابل وصف نیست.
به امید دیدار شما

 

نام دانشجو: رضا اختیار وکالتی

رشته و مقطع تحصیلی: اخترفیزیک، دکترا

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۳

اولین بار که دوستی سایت آکادمی دکتر ناصری را معرفی کرد حقیقتش ابتدا مردد بودم که ثبت نام کنم یا نه. زیرا آنچه در مورد فیزیک دنبالش بودم یعنی درک مفاهیم فیزیک به همراه ریاضیات آن ها، اغلب پیدا نمی کردم. احتیاطا یک یا دو درس را ثبت نام کردم. اما نه تنها هر دو مورد مفهوم و ریاضیات را به طور همزمان در درس های دکتر ناصری عزیز پیدا کردم بلکه سه مورد دیگر نیز که نایاب هستند ایشان در تدریس شان داشتند و آن ها روش تدریس عالی، تدریس همراه با عشق و علاقه و تسلط علمی بر موضوع است. برای بنده به عنوان مدرس فیزیک و با داشتن تجربیات آموزشی متنوع تجمیع این پنج ویژگی در یک انسان بسیار جذاب بود. بنابراین تقریبا در تمامی دروس استاد شرکت کردم و بهره بسیار بردم. فکر می کنم این سبک آموزشی می تواند به توسعه آموزش فیزیک در جامعه کمک کند. اعتقادم این است که یادگیری خوب فیزیک می تواند خلاقیتی را که در قرن 21 به آن تاکید مکرر می شود و آن را لازمه موفقیت در زمینه های شغلی و علمی می دانند تامین کند و کلاس های استاد ناصری این فیزیک را به دانشجویان آکادمی می تواند انتقال دهد.
خیلی دوست داشتم که استاد این کلاس ها را در موضوعات دیگر فیزیک مثل ترمودینامیک و مکانیک آماری، الکترومغناطیس، ریاضی فیزیک و ... ادامه دهند. در این صورت همچنان افتخار بزرگی برایم خواهد بود که شاگردی استاد را ادامه دهم.

 

نام دانشجو: امیر آزمایش

رشته و مقطع تحصیلی: مهندسی برق، کارشناسی

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۳

تجربه شیرین و وصف ناپذیر من از آکادمی ناصری
همیشه به فیزیک و ریاضی علاقه داشتم و رشته درسی من هم مهندسی برق است ولی همیشه ترسی از مبانی فیزیک داشتم. فکر میکردم که نزدیک شدن به مباحث نسبیت و کوانتوم یک آرزوی دست نیافتنی است و از توانایی و حوصله من خارج است. شنیدن نام بزرگانی چون ورنر هایزنبرگ و اروین شرودینگر برایم مانند نامهای اساطیری در افسانه های بسیار دور و مه آلود بود.
گذشت و گذشت تا از طریق یکی از عزیزترین دوستانم با اکادمی ناصری آشنا شدم . ابتدا مشکوک بودم و فکر میکردم ارزش وقتی که میخواهم بزارم را دارد؟ با شک و تردید شروع کردم و چقدر زود شیفته این کلاس ها شدم !
یک جلسه تدریس یک معلم عاشق کافیست که شما را از خود بیخود کند. نمیدونم که از فیزیک چیزی فهمیدم یا نه ولی الان فیزیک را و کوانتوم و نسبیت و میدان و فلسفه را و ناصری را خیلی دوست دارم، خیلی.
آنقدر مفاهیم قابل درک، و آنقدر موضوعات پییچیده، شیرین و زیبا بیان میشود که اشکتان خود به خود جاری میشود، اشک شوق و حس در پوست خود نگنجیدن، حتی الان که دارم مینویسم ...
این موضوع را هم بگم که ساده ترین مفاهیم ریاضی که فکر نکرده از آن میگذریم نیز در تدریس مبانی ریاضی پای شما را به جهانی میکشد که نفستون بند میاد !
صفر با بینهایت فرقی نداره؟
تضمینی نیست که یک + یک چند میشه؟ صفر و یک ارزش دو جلد کتاب نوشتن داره؟ تا حالا فکر کردین که عدد منفی یعنی چی؟
به نظرم آقای دکتر ناصری مرزهای استادی را رد کرده و به مقام والای معلمی رسیده و اگر بخواهیم تجربه تدریس یکی از معلمهای افسانه ای دوره های پدرانمون را ببینیم یکیشون خیلی بهمون نزدیکه.
از کلاسهای بسیار مفید و لذت بخش آکادمی ناصری سپاسگزارم.
امیر آزمایش

 

نام دانشجو: آناهیتا مستاجران

رشته و مقطع تحصیلی: شیمی کاربردی، کارشناسی

سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۳

چند کلام در مقام سپاس
اینکه استادی، معلمی، بزرگتری، دانایی و خلاصه هر شخصی در مقام آموزگار، تمامی آموخته‌هایش که حاصل یک عمر تجربه است را فقط طی چند ترم تحصیلی به مای دانش‌آموز منتقل کند یعنی چه؟ یعنی او زمان را به ما هدیه داده است.
از اینکه چند ترم در مقام دانش آموزی ناپخته در حضور استاد بزرگوار دکتر ناصری گرامی بودم و دیدگاهم نسبت به فیزیک، به ریاضی، به تحقیق علمی، به آزمایش فکری، به اتم‌ها، به ساختار جهان هستی ژرف‌تر شد، بینهایت خوشحالم.
به قول انیشتین: اگر استادی بتواند پیچیده‌ترین مسائل را،  به ساده‌ترین شکل ممکن به یک کودک 5 ساله توضیح دهد یعنی که آن استاد خودش آن مطالب را خوب بلد است.
من همان کودک 5 ساله بودم و دکتر ناصری هم استادی که انیشتین مثال زد.
به امید موفقیت ایشان و همه‌ی دانش‌دوستان.
آناهیتا مستاجران- مرداد 1399


نام دانشجو: مسعود امینی
رشته و مقطع تحصیلی: مکانیک سیالات، کارشناسی
سال ورود به آکادمی: ۱۳۹۲

این مطرب از کجاست که برگفت نام دوست
تا جان و جامه بذل کنم بر پیام دوست
اولین بار وقتی صفر را خواندم بیست و چند ساله بودم و اکنون چهل و چند ساله.
صفر را خواندم؛ پس بعد باید یک را می خواندم؛ او را هم خواندم، یک بار، سه بار، پنج بار، هفت بار، .... همین الان کنار صفر و یک  نشسته ام و هر بار که ورقشان می زنم به عمقی که در فضای خالی بین کلمات می بینم، خیره شده و در آن غرق می شوم، تا جایی که  احتمال پیدا شدن دیگر وجود نداشته باشد. باید طعم لذتِ همراه در غرق شدن و گم شدن در آن را چشید تا مدام آنها را ورق زد، شاید که پیدا کرد ...
رابطه لطیفِ زندگی واقعی و دیوانگی را لابلای صحبتهای ناگفته استاد شنیدم،
رایحه اش را او نشانم داد، دیگر دوست دارم دیوانه باشم. چون عاشق دیوانگی ام شده اَم، ...
با آکادمی که زندگی کنی دیگر زندگی کردن تو از قالب خودش در میآید، چون دیگر زندگی ایی در کار نیست! همه چیز عوض می شود، وقتی رابطه بین چرخش الکترون ها را با رقص سماع یکی ببینی و رازهای دوشیار و گربه شرویدینگر را نهفته در حکمت خسروانی بیابی و نسبیت و آشوب را در پیوند فلسفه غرب و عرفان شرق ببینی و هنگامی که تازه میفهمی سلطان تکنولوژی است و ماهیت تکنیک است..! در این گردنه حیرانی حیران تر میشوی، شاید گریه کنی و یا تا همیشه بخندی...
"مرد حیران چون رسد این جایگاه
در تحیر مانده و گم کرده راه
هر چه زد توحید بر جانش رقم
جمله گم گردد از و گم نیز هم
گر بدو گویند مستی یا نه‌ای
نیستی گویی که هستی یا نه‌ای
در میانی یا برونی از میان
بر کناری یا نهانی یا عیان
فانیی یا باقیی یا هر دوی
یا نهٔ هر دو توی یا نه توی
گوید اصلا می‌ندانم چیست من
وان ندانم هم ندانم نیز من
"عاشقم" اما ندانم بر کیم
نه مسلمانم نه کافر، پس چیم
لیکن از عشقم ندارم آگهی
هم دلی پرعشق دارم هم تهی"